Nem tetszik egy kép háttere? Pillanatok alatt eltávolíthatja
Az alábbi weboldalon egy kis mesterséges intelligenciás rásegítéssel lehet eltüntetni egy fotón a hátteret, hogy jobban lehessen a fókuszban lévő emberre, tárgyra koncentrálni.
Az alábbi weboldalon egy kis mesterséges intelligenciás rásegítéssel lehet eltüntetni egy fotón a hátteret, hogy jobban lehessen a fókuszban lévő emberre, tárgyra koncentrálni.
A tervek szerint 2022-ben kezdheti meg a munkát a Tesla D1 processzora, ami segít betanítani a mesterséges intelligenciát.
A jól ismert gyerekmesét használták egy kísérlet során ahhoz, hogy diagnosztizálják az Alzheimert. Az eredmény ígéretes.
Ha nem lehet megelőzni az adatlopást, akkor legalább legyen minél nehezebb a tolvajok élete.
Ízlések és pofonok, szól a mondás. Mit tud a mesterséges intelligencia, amit egy ételtesztelésre összehívott fókuszcsoport nem?
A két fejlesztő, Ország-Krisz Axel és Vécsey Richárd Ádám megoldását amerikai világversenyen díjazták.
A demenciát felismerni képes, mesterséges intelligencián alapuló rendszert tesztelnek brit kutatók. A minél előbbi diagnózis jelentős mértékben javítja a betegek kilátásait.
Nem a több fecskendő, hanem a mesterséges intelligencia és az egyre fejlettebb távérzékelés hozhat áttörést a mind pusztítóbb erdőtüzek megfékezésében.
Joshua Barbeau alig 1500 forintnyi dollárt fizetett azért, hogy cseveghessen a 2012-ben meghalt szerelmével.
Olyan új felhőalapú számítástechnikai rendszert vizsgál a Pentagon, amely képes megjósolni a várhatóan bekövetkező eseményeket. Nem szuperhősök lettek, a mesterséges intelligencia előnyeit kamatoztatják.
A Driveri nevű rendszer februárban állt munkába, hogy hatékonyabb munkavégzésre ösztönözze a cég hivatásos sofőrjeit. Többeket azonban kiráz tőle a hideg.
Az alábbi webszolgálatás a mesterséges intelligenciát veti be annak érdekében, hogy megváltoztathassuk egy videó hangjait.
Bejegyezték a Dabus nevű mesterséges intelligencia nevére annak a találmánynak a szabadalmi jogát, amit a gép alkotott meg. A döntés új távlatokat nyithat a szabadalmi jogok bejegyzésében.
Úgy tűnhet, az elmúlt időszak tudományos olvasmányai a koronavírussal, később pedig az az ellen kifejlesztett oltásokkal, azok hatástanulmányaival kapcsolatosak voltak. Ám a világ nem csak erről szólt, mutatja ezt négy, a közelmúltban megjelent ismeretterjesztő kötet, mely gondolatban elkalauzolhatja az olvasót más vizekre – akár a vízparton ücsörögve.
A DeepMind algoritmusa segítségével sikerült a tudósoknak előrejelzniük az emberi test szinte valamennyi fehérjéjének szerkezetét. A fejlesztés segítheti új gyógyszerek, új gyógykezelések és más alkalmazások kifejlesztésének felgyorsítását.
A Colossyan nevű startup céget 2015-ben alapították, a befektetők komoly potenciált látnak benne.
A sörfőzésből is ismert fermentálást társítja a mesterséges intelligenciával az izraeli Imagindairy cég, így készül arra, hogy tetszés szerinti mesterséges tejet gyártson.
Mutatjuk is, mi sült ki az Invisible című dalhoz a robot által készített klipből.
Az Országos Mentőszolgálat a Dyntell Magyarországgal működik együtt, egy különleges projekt keretében: egy olyan rendszert használnak, ami az életmentésben is segíti majd őket.
A pandémiát megelőző időszakhoz képest kiugróan sok munkavállaló hagyja ott állását világszerte. A poszt-Covid felmondási lázként is emlegetett jelenség kezd Magyarországra is begyűrűzni: a hosszú évek óta gürcölő emberek a globális krízis hatására rádöbbentek, hogy nem akarják folytatni a stresszel, kötöttségekkel és az ebből fakadó betegségekkel járó életvitelt – mutat rá a Stylers Group, melynek elemzői ezúttal azt vizsgálták, mi történne akkor, ha lenne egy digitális másunk, aki elvégezné helyettünk a mindennapi feladatokat.